Дослідно-селекційний дендрологічний лісовий центр 'Веселі Боковеньки'

 

ДСДЛ центр "Веселі Боковеньки"

Біографічна довідкаДослідно – селекційний дендрологічний лісовий центр «Веселі Боковеньки» був заснований на базі дендропарку «Веселі Боковеньки» в 1893 році, який займає площу 539 гектарів.

Державне підприємство „Лісове дослідне господарство парк”Веселі Боковеньки”

Засноване в 1924 році.

 

Засновником парку був Микола Львович Давидов, який створив парк по проекту художника – пейзажиста І. В. Владиславського – Падалки. У будівництві парку приймав участь відомий паркознавець О. Є. Регель, консультували роботи академік Г. М. Висоцький та дендролог Є. Л. Вольф. Лісові посадки проводились під керівництвом губернського лісничого О. О. Яцкевича.

 

Структура :

„Лісове дослідне господарство парк”Веселі Боковеньки” структурних підрозділів не має.

 

Власник парку М. Л. Давидов працював над його створенням на протязі 30 років. Парк був створений в ландшафтному стилі, де було посаджено біля 250 різних видів і форм деревно – чагарникових порід по берегах річки Боковенька на площі 109,3 гектари.

Як селекційно – дендрологічна станція існує з 1923 року з безпосереднім підпорядкуванням бюро лісової дослідної справи.
Завідуючим станції був назначений М. Л. Давидов.


Головним завданням станції була інтродукція деревно – чагарникових порід в умовах степу. В організації і проведенні науково – дослідних робіт М. Л. Давидову надавав постійну допомогу академік Г. М. Висоцький.


В 1930 році дендропарк був переданий Українському науково – дослідному інституту агролісомеліорації, який в 1934 році організував в парку опорний пункт.
Розпочата робота по випробовуванню екзотів в лісових культурах і полезахисних лісових смугах та селекції цінних порід – дубів, горіхів, ліщини, тополі.
Роботи по селекції горіха волоського очолив Ф. Л. Щепотьєв та продовжив П. П. Бадалов, який вивів зимостійкі, урожайні швидкорослі гібриди горіхів та зимостійкі крупноплідні, а в ряді випадків тонкошкаралупні форми фундука.


Протягом ряду років закладалася прищепна архівно – маточна плантація плюсових форм дуба звичайного. Дотепер на ній зосереджено 107 клонів походженням з усіх кінців України.


У 1993 році на честь століття з часу заснування, дендропарку надано ім’я його засновника - М. Л. Давидова.
В вересні 1999 року підприємство було передано до складу Кіровоградського обласного управління лісового господарства.


З лютого 2007 року установа отримала назву Дослідно – селекційний дендрологічний лісовий центр «Веселі Боковеньки». Загальна площа його складає 539 гектарів, розташована в східній частині Кіровоградської області на території Долинського адміністративного району, на відстані 18 кілометрів північно – східного напрямку від залізничної станції Долинська і на відстані 6 кілометрів від автошляху Кіровоград – Кривий Ріг.


Згідно лісорослинному районуванню територія ДСДЛ центр «Веселі Боковеньки» відноситься до Європейської степової області до підзони різнотравно – злакового степу. Клімат районну помірно – континентальний, теплий, посушливий, з короткою малосніжною зимою і сухим літом.


Ліси відносяться до першої групи – природо – заповідний фонд та ліси, що виконують науково – дослідні функції, тому рубки головного користування заборонені.
Заготівля деревини ведеться тільки за рахунок рубок догляду, санітарних та реконструктивних рубок, деревина від яких іде на власні потреби та реалізацію місцевим користувачам.


Господарська діяльність установи спрямована на охорону раніше закладених науково – дослідних ділянок, догляд за ними, вирощування посадкового матеріалу лісівних та декоративних порід для власного використання та реалізації. Ведеться робота по вирощуванню відгілків фундука кращих сортів, виведених науковцями для реалізації в різні регіони України та вирощування привитих саджанців горіха грецького.


На території установи знаходиться 2 об’єкти природно – заповідного фонду: пам’ятник садово – паркового мистецтва – парк «Веселі Боковеньки» імені М. Л. Давидова - 109,3 гектари та ботанічний заказник «Боковеньківська балка» площею 9,4 гектари.


Територія дендропарку «Веселі Боковеньки» в весняно – осінній період приймає своїх відвідувачів, яким пропонується цікава розповідь про історію створення парку, різновидність флори та фауни, екскурсійні маршрути, місця для короткочасного пікнікового відпочинку на березі річки Боковенька з купанням, вогнищем (мангалом), риболовлею. Відвідувачам котрі бажають відпочити на протязі декількох днів пропонується кімнати для відпочинку та місця для встановлення наметів.


Весною та восени Ви можете придбати саджанці декоративних порід, фундуків, горіхів.

 Обновлен 18 фев 2015. Создан 10 апр 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником