6 грудня 1856 року народився засновник і творець дендропарку «Веселі Боковеньки» - Микола Львович Давидов

 

6 грудня 1856 року народився засновник і творець дендропарку «Веселі Боковеньки» - Микола Львович Давидов
      Будучи юристом за освітою, він протягом 30 років мріяв реалізувати свій задум – перетворити бідний на рослинність кам'янистий степ у квітучий оазис, створити ландшафтний парк.

      Сьогодні важко уявити, що колись серед посушливого південного степу, на голих малородючих схилах долини річечки Боковенька не було жодного деревця.

      У 1893 Микола Львович Давидов висадив перші зелені насадження.

      Багато років збирав він у різних країнах світу саджанці та насіння цінних порід дерев, чагарників і висаджував їх на берегах річки Боковеньки.

      На площі 109 га був закладений пейзажний парк з водоймами, скелями, луками та лісами. Було сформовано п'ятипроменеву структуру перспектив – просік основних краєвидів певної географічної зони з єдиним композиційним центром та систему прогулянкових ґрунтових доріг. Штучно створені фітокомпозиції у вигляді ландшафтних груп, алей, масивів та рослин – солітерів.

      За даними 1928 року, у 87 ландшафтних групах було висаджено 210 листяних і 40 хвойних видів та форм рослин.

      В парку можна побачити, наприклад, реліктове дерево гінкго, каркас гладкий (залізне дерево, деревина якого тоне у воді), цегляне дерево, тюльпанове дерево, липу маньчжурську, софору японську, зіновать австралійську, оцтове дерево, кедр європейський, каштан кінський, різні форми ялини колючої, псевдотсугу тисолисту, тис ягідний, екзохорду, чекалкін горіх, катальпу прекрасну, медвежий горіх, сосни: веймутову (Північна Америка), чорну(Австрія), гірську, модрину японську, багряник канадський, дугласію сизу, ялину сибірську.

      Парк є пам’яткою садово – паркового мистецтва загальнодержавного значення. У 1993 році на честь сторіччя з часу заснування, дендропарку присвоєно ім'я його засновника – М. Л. Давидова.

      Справа Миколи Давидова жива і понині – парк не без підстави вважають одним з найкрасивіших в Україні.Создан 06 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником