Лісівники Веселих Боковеньок приступили до висіву насіння горіха грецького

 

Лісівники Веселих Боковеньок приступили до висіву насіння горіха грецького
      З кожним роком зростає попит на сіянці та саджанці горіха грецького. Ця культура користується попитом у лісоводів та аматорів. А високий попит і висока товарність горіхів обумовлені не тільки винятковою їх цінністю як продуктів харчування, а й  високою транспортабельністю горіхів, які можна зберігати і реалізовувати протягом року і більше, та відносно невеликим ареалом площ на земній кулі придатних за природними умовами для культури грецького горіха.

      Незважаючи на цьогорічні несприятливі умови – пізні весняні заморозки, які знищили частину зав’язі, та літній град, який пройшов над Боковеньками влітку і знищив більшу частину урожаю, вдалося зібрати майже 400 кілограм насіння.

      Щорічно у розсаднику лісового центру  вирощується більше 12 тисяч сіянців та саджанців горіха грецького для реалізації населенню.

      Як основний для вирощування садивного матеріалу застосовується метод – висівання відібраного насіння.

      Працівники установи виробили свою технологію вирощування посадкового матеріалу. Після збору насіння його зразу ж висівають у ґрунт, без попереднього обробітку і стратифікації, протягом осіннього та зимового періоду горіх перебуває у ґрунті, насичується вологою, а дає сходи навесні, коли температура стає сприятливою для розвитку, і вже у травні ми одержуємо дружні сходи.

      Плоди грецьких горіхів полюбляють не тільки люди, а й дикі кабани та ворони, тому з метою захисту насіння висівається тільки в обгородженому розсаднику, розповідають робітниці Валентина Заболотня, Надія Лук’янчук та Олена Сафоненко.

      Для полегшення трудомісткої ручної роботи та зменшення затрат на догляд та викопування посадкового матеріалу в цьому році було придбано мотоблок та викопочну скобу.Создан 13 сен 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником