Учні Веселобоковеньківського шкільного лісництва допомагають птахам зимувати

 

Учні Веселобоковеньківського шкільного лісництва допомагають птахам зимувати
      «Допоможемо зимуючим птахам» - екологічну акцію під такою назвою провели учні Веселобоковеньківського шкільного лісництва, Іванівської ЗОШ, Долинського району.

      Готували проект майже два місяці, навіть виготовили буклет, у якому доступно розписали, які птахи у нас зимують, чим можна підгодовувати птахів, а чого не можна класти у годівничку для пернатих. У класі прикрашеному малюнками, аплікаціями, стендами, поробками, світлинами із зображенням птахів зібралась вся шкільна громада – учні та  вчителі, гості – директор Г.Підтикана, головний лісничий Н.Хоміч та працівники ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки».

      Старшокласники Івасів Ганна, Онищенко Вероніка, Чабаненко Богдан розповіли малечі про птахів, які  не тільки прикрашають наше життя, а є найпершими помічниками людини у боротьбі проти шкідливих комах та гризунів. Їх здавна називають санітарами лісів та полів. Тому люди також повинні дбати про пернатих. Найважче птахам – взимку, коли тріщать люті морози і віють холодні вітри. Деякі птахи відлітають у теплі краї, а інші – дятли, горобці, синиці, посмітюхи, повзики, щиглики, коноплянки, омелюхи, снігурі, чечітки, чижі, в’юрки  залишаються зимувати. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів – грудень, січень і лютий, саме тоді потрібна допомога, увага людини. І справа тут не тільки в морозі. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6 – 7 годин їм потрібно не лише знайти їжу, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Тому взимку у птахів залишається одна надія – на людину!

      Тут же, діти закріпили набуті знання проведенням конкурсів, ігор та вікторин, декламували вірші про птахів, змагались у швидкості вимовляння скоромовок, відгадували загадки, зачитували прислів’я про птахів, народні прикмети, вчилися розпізнавати пташок по голосу, а по завершенні найбільш активні учасники отримали грамоти та солодощі.

      Щоб підтримати зимуючих пернатих, допомогти птахам вижити у холодну пору року діти виготовили більше 20 різноманітних годівничок та розвісили їх біля школи, сільської ради, дитячого садочка та у дендропарку «Веселі Боковеньки».

      Звичайно, такі заходи надовго запам'ятовують школярі їх метою є ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості, поглиблення знань з біології птахів, аспектів їх підгодівлі, спостереження та облік зимуючих птахів, прищеплення гуманного ставлення до птахів, шанобливе ставлення до живої природи.Создан 27 янв 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником