Операція "Першоцвіт 2016"

 

Операція "Першоцвіт 2016"
      Напередодні 8 березня екологи спільно з правоохоронцями почали операцію «Первоцвіт 2016», спрямовану проти продажу червонокнижних первоцвітів.
      За Інформації Департаменту Екології та природних ресурсів, первоцвіти - підсніжник білосніжний та складчастий, пролісок, сон-трава, Шафран, медунка, горицвіт весняний та ін. Всі ці рослини занесені до Червоної книги України.
      Тому, щорічно в період з січня по червень на території України проходить операція «Первоцвіт», яка направлена на припинення торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України.
      Державна екологічна інспекція України зобов'язала свої територіальні органи організувати проведення операції «Первоцвіт 2016» з залученням працівників Національної поліції, державної лісової охорони, служби охорони національних парків, а також засобів масової інформації та громадськості.
      Пропонується місцевим органам виконавчої влади, а також органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення з охорони рослин, занесених до Червоної книги України та інші природоохоронні списки, і заборони торгівлі ними на ринках, і за їх межами.
      Збір або пошкодження первоцвітів, занесених до Червоної книги України, а також торгівля ними, заборонено.
      За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 України про кодексу адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від ста(1700 грн .) до двохсот п'ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.
      Крім того, за кожен екземпляр незаконно добутого рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за знищення, наприклад, черемша (цибуля ведмежа) -. 62 грн, шафран (крокуси), проліски від 49 до 62 грн. в залежності від виду, сон трава - від 37 до 62 грн. в залежності від виду.Создан 02 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником